kontakt/bio

Recepta na dobre wnętrze

Skoro odwiedzasz moją stronę, to zapewne znajdujesz się w jednej z tych sytuacji: jesteś tuż po zakupie domu lub mieszkania albo planujesz jego generalny remont. Jesteś też pewnie o krok od zabrania się do pracy: do szpachlowania, wiercenia, dobierania kolorów i meblowania. Jeśli przestrzeń przed jaką stoisz, stanowi dla Ciebie wyzwanie, a przy tym czujesz radość i satysfakcję z każdej samodzielnie podjętej decyzji – projektant do niczego nie jest Ci potrzebny.
Mówię zupełnie serio. W mieszkaniu, do którego nie przyłożył ręki żaden projektant, można szczęśliwie przeżyć całe życie. Naprawdę są kwestie o wiele ważniejsze w życiu niż kolory na ścianach czy ilość lamp w korytarzu.

Tak więc, jeżeli czujesz, że sam dasz radę, nie pozwól się namówić na projektanta wnętrz, nawet jeśli to bardzo modne.  Jego życie i Twoje (Wasze) będzie o wiele – przez tę mądrą decyzję – łatwiejsze.

Jeśli natomiast zależy Ci na tym, by Twoje wnętrze było wygodne, estetyczne i praktyczne, czujesz niepewność podejmując decyzje, jeśli kwestie kolorów i proporcji są dla Ciebie ważne, jeśli wolisz wnosić poprawki do projektu ołówkiem na papierze (myszką na ekranie) a nie młotem w ścianie – skontaktuj się ze mną.
Fachowy projekt architektoniczny oszczędzi czasu, pieniędzy i nerwów Tobie oraz wykonawcom. A efekt końcowy nie będzie zagadką.

Jak wygląda współpraca z klientem.

1. Spotkanie pierwsze na którym ustala się ogólny zakres prac projektowych (np. najczęściej to hol, salon, kuchnia i łazienka) omawiamy praktyczną stronę ( zwyczaje rodziny np. czy przyjmujemy dużo gości ) ustalamy „styl” przyszłego wnętrza ( umownie klasyczne, nowoczesne czy minimalistyczne) i warunki finansowe współpracy.
2. Spotkanie drugie – przedstawiam koncepcję podziału mieszkania ścianami działowymi wraz
z umeblowaniem. Wykonuję również pierwsze wizualizacje aby sprawdzić czy przyjęty „styl” rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania.
3. Kolejny etap to praca nad kolejnymi pomieszczeniami, konsultacje i poprawki.
4. Druk projektu. Projekt wykonuję w dwóch wersjach – jedna dla inwestora gdzie przeważają wizualizacje i druga dla wykonawców z przewagą rysunków wykonawczych.
5. Wykonanie. ( Proponuję zaufanych wykonawców ) Nadzór nad wykonaniem projektu.

O mnie:
Od 15 lat zajmuję się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Z moich usług skorzystało już wielu klientów.

W 1993 roku ukończyłem Instytut Wychowania Artystycznego w Lublinie o kierunku malarstwo w pracowni Mieczysława Hermana. W grudniu 2014 ukończyłem podyplomowe budownictwo na Politechnice Lubelskiej.
Aktualnie prowadzę autorską pracownię plastyczną i zajmuję się projektowaniem wnętrz i projektowaniem graficznym.  Znaczącą rolę w mojej pracy odgrywa też natura, która inspiruje i wycisza. Miejsca takie jak Puszcza Białowieska czy Bieszczady są nadal wystarczająco dzikie, żeby znaleźć tam spokój i naładować akumulatory na kolejne tygodnie w mieście.